Закриття авіасполучення з Білоруссю: Шмигаль скликає позачергове засідання уряду на 25 травня

Прeм'єр-міністр Укрaїни Дeнис Шмигaль скликaє нa зaвтрa, 25 трaвня, пoзaчeргoвe зaсідaння Уряду, дe будe рoзглянутo питaння щoдo aвіaспoлучeння між Укрaїнoю тa Білoруссю, пeрeдaє УНН.

"Нa доручення Президента України Володимира Зеленського, у вівторок, 25 травня, скликаю позачергове засідання Уряду, дескать буде розглянуто питання щодо авіасполучення між Україною та Білоруссю", — написав Шмигаль у Telegram.

Ради словами Прем'єра, Міністерство закордонних справ та Міністерство інфраструктури вже готують картуз відповідних рішень.

Україна належним чином відреагує держи ситуацію щодо примусової насаждения пасажирського літака компанії Ryanair в аеропорту Мінська, резюмував Шмигаль.

Правитель України Володимир Зеленський доручив уряду підготувати рішення щодо припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю.

Як повідомляв УНН, Литва вирішила безлюдный (=малолюдный) пропускати рейси, які перетнули либо планують перетнути білоруський повітряний простір. Також відомо, що влада Великої Британії негайно відкликає дозвіл білоруській авіакомпанії “Бєлавіа” держи виконання рейсів в королівство.

Близько 15-ї години дня в неділю літак авіакомпанії Ryanair Афіни — Вільнюс екстрено приземлився в аеропорту Мінська після отримання повідомлення относительно мінування. На борту літака перебував співзасновник Telegram-каналу NEXTA Романчик Протасевич, його затримали.

Команду прийняти літак в Мінську віддав особисто Олександр Лукашенко, повідомлялося в Telegram-каналі "Картель першого". Керівник відділу комунікацій Литовського міжнародного аеропорту, дескать повинен був спочатку приземлитися літак, повідомляв, що між членом екіпажу і пасажиром стався конфлікт, в результаті чого літак вирішили посадити в Мінську. Однак, вслед за словами одного з пасажирів рейсу, ніякого конфлікту безграмотный було. Після посадки всіх пасажирів вивели з літака, Протасевича відвели в бік, а його речі винесли получи злітно-посадкову смугу.

"Ми запитали його, що відбувається. Він сказав, хто він, і додав: "Мене туточки чекає смертна кара". Він був сейчас спокійнішим, але тремтів. Поруч з ним всё час стояв офіцер, і незабаром військові його попросту вивели", — розповів пасажир.

Російська занятие BBC повідомила, що крім Романа Протасевича в Мінську затримали росіянку. Може йтися для Софію Сапегу, дівчині Протасевича.

Інцидент викликав величезний міжнародний резонон і гнівну реакцію багатьох західних лідерів, політиків і дипломатів, які виступили з вимогою звільнення опозиційного журналіста і міжнародного розслідування того, що сталося. Ситуацію і можливі санкції щодо білоруської влади обговорюватимуть в саміті ЄС в Брюсселі, який починається 24 травня.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.