Україна зупинила авіасполучення з Білоруссю

 Пoчинaючи з 00:00 26 трaвня Укрaїнa призупинилa aвіaспoлучeння з Білoруссю. Укрaїнським aвіaкoмпaніям тa літaкaм зaбoрoняється викoнувaти пoльoти в пoвітрянoму прoстoрі Рeспубліки Білорусь.

Ради таке рішення уряду получи и распишись позачерговому засіданні у вівторок, 25 травня, повідомив Прем’єр-міністр Денуся Шмигаль, передає УНН.

“З 00 годин 00 хвилин 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю. Щойно сверху позачерговому засіданні уряд доручив Мінінфраструктури, Державіаслужбі та ДП „Украерорух“ вжити чтобы цього необхідних заходів”, — повідомив Прем’єр у своєму Telegram-каналі.

Згідно з рішенням уряду, також українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь.

Держприкордонслужба також отримала доручення припинити оформлення пасажирів, які прямують з Білорусі альбо в Білорусь у митних пунктах аеропортів.

“Ситуація з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську є порушенням Конвенції оборона міжнародну цивільну авіацію. Рішення нашого уряду спрямоване получи забезпечення безпеки польотів і пасажирів”, — прокоментував Шмигаль.

23 травня близько 15-ї години дня літак авіакомпанії Ryanair Афіни — Вільнюс екстрено приземлився в аеропорту Мінська після отримання повідомлення оборона мінування. На борту літака перебував співзасновник Telegram-каналу NEXTA Романчик Протасєвіч, його затримали.

Команду прийняти літак в Мінську віддав особисто Олександр Лукашенко, повідомлялося в Telegram-каналі “Соглашение первого”. Після насаждения всіх пасажирів вивели з літака, Протасєвіча відвели в сторону, а його речі винесли получи и распишись злітно-посадкову смугу.

Російська место (работы) BBC повідомила, що крім Романа Протасєвіча в Мінську затримали росіянку. Може йтися для Софію Сапега, дівчині Протасевича.

МВС Білорусі заявило 24 травня, що затриманий Протасєвіч перебуває у СІЗО в Мінську.

Інцидент викликав величезний міжнародний мезомерия і гнівну реакцію багатьох західних лідерів, політиків і дипломатів, які виступили з вимогою звільнення опозиційного журналіста і міжнародного розслідування того, що сталося.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.